Вітаміни та мінерали в раціоні спортсмена

Вітаміни і мінерали відіграють дуже важливу роль у життєдіяльності організму людини. Їх недолік може призвести до дуже серйозних ускладнень для здоров’я. Це особливо важливо у випадку дієти спортсменів, оскільки під час фізичних навантажень організм піддається підвищеному використанню вітамінів і мінералів. Це означає, що вони повинні бути доповнені через їжу, і якщо потреба не може бути задоволена за допомогою нормальної дієти, тоді необхідно приймати відповідні поживні речовини та дієтичні добавки.

Як дізнатися, чи потрібні вам вітамінно-мінеральні добавки?

Найпростіший спосіб – це перевірити окремі поживні речовини за допомогою аналізу крові. Однак варто також поспостерігати за своїм організмом, адже навіть малопомітні симптоми можуть свідчити про дефіцит тих чи інших речовин. Це правда, що симптоми нестачі різних вітамінів і мінералів можуть бути схожими або навіть однаковими. Однак поява декількох з них може бути сигналом для звернення до лікаря, дієтолога або іншого фахівця.

Причому у випадку зі спортсменами це має бути особливо важливо, тому що в результаті високих фізичних навантажень організм просто має підвищену потребу у вітамінах і мінералах. Це пов’язано з тим, що досить значна їх частина бере участь у багатьох процесах, пов’язаних, зокрема, з: з виробництвом і виділенням енергії. Крім того, вони необхідні для регенерації організму, виробництва, наприклад, еритроцитів, а також загального імунітету.

Крім того, спортсмени повинні приділяти особливу увагу вітамінам і мінералам, оскільки їх дефіцит може призвести до зниження працездатності організму, а отже, і фізичної підготовки. Це може призвести до погіршення спортивних результатів. Це головна причина, чому вітамінно-мінеральні добавки стають все більш популярними.

На які вітаміни і мінерали варто звернути особливу увагу?

Незважаючи на те, що кожна добавка повинна бути адаптована до конкретної ситуації, варто звернути увагу на вітаміни та мінерали, дефіцит яких найбільш поширений. Ці типи поживних речовин включають:

  • Вітамін D – його добавки рекомендовані всім, навіть фізично малоактивним людям, а його дефіцит зустрічається у переважної більшості населення. Це пояснюється тим, що основним його джерелом є сонячне світло, а воно виконує дуже важливі функції в організмі людини.
  • Вітаміни групи B – тут варто звернути увагу на весь спектр вітаміну B, але особливо важливий в раціоні спортсмена буде вітамін B12, який бере участь у виробленні еритроцитів, впливає на нервову систему і т.д.
  • Мінерали – магній, залізо, кальцій, цинк, калій – на ці 5 поживних речовин варто звернути особливу увагу. Вони виконують багато важливих функцій в організмі людини, таких як загальне функціонування м’язів, відповідна структура кісток, їхня міцність тощо. Їх відповідний рівень також позитивно впливає на працездатність людського організму, що є притаманним кожному спортсмену слід звернути увагу на.

Всі види поживних речовин і дієтичних добавок завжди слід купувати через офіційну дистрибуцію. Цей тип продукції повинен бути належним чином перевірений перед введенням в обіг, і використання неофіційного джерела може бути просто небезпечним для вашого здоров’я.