Які поживні речовини та добавки підтримують регенерацію після тренування?

Відновлення організму після тренувань, особливо інтенсивних, є дуже важливим і природним процесом під час фізичних навантажень. Однак часто для того, щоб воно протікало належним чином, потрібно приймати відповідні поживні речовини та дієтичні добавки. Залежно від ситуації, для належної регенерації організму можуть знадобитися інші поживні речовини. Однак варто звернути увагу на кілька з них, які дуже популярні і в переважній більшості випадків можуть виявитися дійсно необхідними для правильного відновлення організму.

Чому відновлення після тренувань важливо?

На самому початку варто звернути увагу на те, наскільки важлива післятренувальна регенерація і до чого може призвести, якщо знехтувати цією частиною тренувань. Перш за все, фізична активність, особливо посилена, викликає значні зміни в організмі людини, зокрема: до розпаду м’язової тканини, зниження глікогену, що відповідає за енергію, і т.д.

Це може спричинити пошкодження м’язів і, отже, біль. У цьому випадку м’язам потрібно до двох днів, щоб відновити всі клітини і відновити працездатність. Варто зазначити, що залежно від м’яза та інтенсивності болю він може обмежувати навіть основні щоденні дії. Коли ви починаєте свою пригоду зі спорту, біль може бути сильним і неприємним, і це пов’язано з тим, що ваше тіло не звикло до зусиль.

М’язи формуються не під час тренування, а під час регенерації після тренування. Це головна причина, чому відпочинок після тренування є дійсно важливою його частиною. Однак це дуже широке поняття, яке також означає поповнення поживних речовин, які вимиваються під час тренувань.

Часто відновити їх оптимальний рівень неможливо звичайною їжею, і тоді слід вдатися до відповідних поживних речовин і добавок.

Які поживні речовини та добавки допоможуть відновитися після тренування?

Регенерація після тренувань – це індивідуальна тема, яку слід адаптувати до конкретної ситуації. Однак є кілька добавок, які особливо варто враховувати під час регенерації після тренування. Це буде в першу чергу:

  • Протеїн – білкові добавки швидко забезпечують м’язи відповідними поживними речовинами. Однак варто пам’ятати, що використовувати його потрібно відразу після тренування, щоб він живив м’язи під час регенерації та дозволяв їм рости.
  • BCAA – амінокислоти з розгалуженим ланцюгом стають все більш популярними. Цікаво, однак, що це добавка, яку слід приймати перед тренуванням, оскільки вона покращує фізичну здатність організму, а отже покращує стан м’язів, а регенерація після тренування буде більш ефективною.
  • Креатин – його популярність пояснюється, серед іншого, завдяки науковому тестуванню та підтвердженню його властивостей. Це значно сприяє посиленій регенерації м’язів навіть після дуже інтенсивних тренувань. Крім того, креатин позитивно впливає на вироблення гормону росту.

Креатин є однією з найкраще перевірених дієтичних добавок і має дуже широкий спектр застосування, включаючи: в плані післятренувальної регенерації. Однак варто пам’ятати, що його широке використання можливе лише за умови, що він має відповідний склад і, отже, походить із легального та перевіреного джерела.