Добавка для серця, що варто знати?

Здорове харчування та відповідна фізична активність позитивно впливають на всю серцево-судинну систему в організмі людини. Це відомо давно, і все більше людей вирішують, зокрема, з цієї причини: для певної форми навчання. Однак у випадку такого важливого органу, як серце, навіть найкращої дієти та надійно проведених тренувань часто недостатньо. На щастя, в наш час серцево-судинну систему також можна зміцнити за допомогою відповідних добавок, які можуть бути спрямовані безпосередньо на серце, але це не єдине рішення.

Дієта, тренування і сильне серце

Фізичні вправи – найкращий спосіб оздоровити серцевий м’яз. Тривала відсутність будь-якої фізичної активності може мати плачевні наслідки і призвести до багатьох серцево-судинних проблем. Навіть найпростіший вид діяльності, такий як ходьба або їзда на велосипеді, може позитивно вплинути на ваше загальне самопочуття та здоров’я.

Однак не менш важливим є правильне харчування. Він не повинен містити насичених жирів, присутніх у вершковому маслі, пальмовій олії, жирному м’ясі тощо. Однак їх можна ефективно замінити корисними омега-3 жирними кислотами. Серед іншого їх можна знайти: в жирній морській рибі, такій як оселедець, тунець, лосось, рапсова олія, а також соєве масло, лляне масло і оливкова олія.

Звичайно, часто буває так, що в нашому раціоні не вистачає омега-3 жирної кислоти, а також інших важливих для серця речовин, таких як коензим q10. У такому випадку слід використовувати дієтичні добавки відповідної якості.

Які ще БАДи та харчові добавки підтримують серцево-судинну систему?

Крім найвідоміших БАДів, варто згадати і про інші продукти, які позитивно впливають на загальний стан серця і т. д. Найбільш часто згадуються:

  • Вітамін D – його додатковий прийом рекомендований навіть фізично малоактивним людям, у зв’язку з тим, що він виконує дуже важливі функції в організмі людини, і переважна більшість населення страждає від його дефіциту. Крім того, було показано, що його використання може знизити ризик смерті від серцево-судинних захворювань.
  • Калій – однак, у випадку з цим мінералом, ви повинні спочатку перевірити його рівень в організмі. Це пов’язано з тим, що він доступний у все більшій кількості кардіологічних препаратів і все менше людей із захворюваннями серця страждають від його дефіциту. Проте ця тенденція лише показує, наскільки вона важлива в цьому аспекті.
  • Фолієва кислота – бере участь у багатьох процесах в організмі людини. Перш за все, це допомагає підтримувати кровотворення на потрібному рівні, а сам процес проходить безперешкодно. Крім того, він позитивно впливає на правильний метаболізм гомоцистеїну, який, серед іншого, відповідає за: для відновлення тканин.