Які вітамінні комплекси вибрати для фізичної активності?

Фізична активність, якою б інтенсивною вона не була, завжди передбачає посилену роботу організму. Під час фізичних вправ і, наприклад, потовиділення, цінні поживні речовини, такі як вітаміни та мінерали, виходять з організму. Це робить необхідним належним чином поповнювати поживні речовини, які були вимиті з організму, інакше можуть виникнути численні дефіцити, що може призвести до серйозних ускладнень зі здоров’ям. Одним із способів поповнення поживних речовин, що вимиваються з організму з потом, є т.зв. вітамінні комплекси. Тому варто знати, на що звернути увагу, вибираючи для себе відповідні полівітаміни.

Що слід враховувати при виборі полівітамінів?

В першу чергу це буде склад вітамінного комплексу. Цей вид неякісних багатокомпонентних препаратів може містити речовини, які взаємовиключають одна одну, або велику кількість інгредієнтів у дуже малих дозах. Такі продукти не задовольнять потреби всіх фізично активних людей. Тому варто дізнатися свій організм, провести аналізи і на самому початку перевірити, чи немає дефіциту якихось вітамінів і мінералів.

Якщо так, то це буде означати, на яких поживних речовинах варто зосередитися і шукати вітамінні комплекси, які міститимуть найбільшу кількість речовини, дефіциту якої виявили дослідження. Звичайно, ви також повинні враховувати якість тієї чи іншої харчової добавки.

Який склад полівітамінів важливий для спортсменів?

Також варто звернути увагу на те, дефіциту яких вітамінів і мінералів особливо схильні спортсмени. Це буде пов’язано з тим, які з них виділяються організмом з потом. Тож на що варто звернути особливу увагу?

  • Калій – відповідає, серед іншого, за: для управління водою в організмі та контролює роботу м’язів. Він витрачається при кожному русі, тому потрібно стежити за його належним рівнем, особливо під час інтенсивних тренувань.
  • Кальцій – необхідний для правильного функціонування м’язів, а також здоров’я зубів і кісток. Втрачаючись з потом, він може призвести до розвитку остеопорозу навіть у молодих людей.
  • Магній – є одним з найважливіших т.зв електроліти. Його запаси використовуються для руху м’язів, а також забезпечують відповідну кількість енергії.

Звичайно, це лише кілька прикладів важливих мінералів, які вимиваються з потом. Також варто згадати соду, хлор, фосфор і цинк. Однак ці мінерали вимиваються в менших кількостях, і дефіцит менш імовірний. Однак варто пам’ятати і про вітаміни, які розчиняються у воді, адже під час фізичних навантажень найчастіше вживається велика кількість води.