Коли найкраще приймати вітамін D?

Рішення почати додатковий прийом вітаміну D стає все більш популярним. Це пов’язано зі зростаючою обізнаністю громадськості, лікарями, які постійно заохочують пацієнтів додавати вітамін D, і поширенням знань про сам вітамін.

Сьогодні все більше людей усвідомлюють, що приблизно 90% людей страждають від дефіциту вітаміну D. Все це просто зводиться до того, що добавки вітаміну D стають все більш поширеними, але все ще проводяться дослідження щодо того, чи найкраще приймати добавки вітаміну D вранці чи ввечері. Тому варто уважніше придивитися до цього питання.

Коли найкраще приймати вітамін D – вранці чи ввечері?

Почати варто з самого початку, тобто з того, що вітамін D відноситься до вітамінів ADEK, тобто до жиророзчинних. Це означає, що в організм має надходити відповідна кількість жирів, щоб вміст, наприклад, капсули міг бути засвоєний організмом і використаний. Інакше переважна більшість прийнятого просто виведеться з організму.

Отже, чи має значення час доби, коли справа доходить до вітаміну D? Звичайно, слід пам’ятати, що, наприклад, жирні страви їсти на ніч не можна, але для розчинності вітаміну D цілком достатньо бутерброда з маслом. Однак вітамін D рекомендується вживати в першій половині дня, чому? Тому що це може порушити вироблення організмом мелатоніну, який є гормоном, відповідальним за сон. Це може спричинити проблеми із засипанням.

Коли найкраще вживати вітамін D – цілий рік?

Багато говорять про добавки вітаміну D, особливо восени та взимку. Але чи означає це, що навесні і влітку це неважливо? Абсолютно не. Однак восени і взимку все частіше замислюються про вітамін D, оскільки він виробляється в організмі людини за рахунок його шкірного синтезу, який відбувається в результаті впливу на поверхню шкіри UVB-випромінювання (сонячного світла).

Однак на них впливає багато змінних, наприклад кут падіння сонячного світла, а це означає, що навіть навесні та влітку (коли сонця набагато більше) ви можете піддаватися дефіциту вітаміну D. Слід також враховувати погодні умови оскільки хмари чи смог також ускладнюють потрапляння сонячного світла на поверхню шкіри.

Все це означає, що просто рекомендується приймати вітамін D протягом року, але слід ретельно стежити за його рівнем в організмі. Це тому, що дефіцит вітаміну D може бути таким же небезпечним для здоров’я організму, як і його надлишок. Варто мати це на увазі. Подібна ситуація і з багатьма іншими поживними речовинами.