Що варто знати про полівітаміни?

Полівітаміни, які часто також називають комплексом вітамінів і мінералів, або багатокомпонентний препарат, є часто вибираною дієтичною добавкою. Маючи багато інгредієнтів, це просто привабливий продукт, який зараз доступний майже в кожному магазині. Але чи означає це, що це насправді найкращий вибір і чи він ефективний?

Треба прямо відповісти, що це не завжди так. Найголовніше, що його часто вибирають без консультації з лікарем, без проведення будь-яких обстежень, лише для поліпшення самопочуття, зникнення відчуття втоми і т. д. Відразу варто зазначити, що це не найкраще рішення.

Чому полівітаміни не всім підходять?

Перш за все, вітамінні комплекси – це не що інше, як біологічно активна добавка, яка доповнює правильне харчування і відповідну фізичну активність. Полівітаміни містять багато важливих вітамінів і мінералів, доповнення яких часто дуже важливо. Однак початку використання дієтичних добавок і поживних речовин завжди повинні передувати, наприклад, аналізи або візит до лікаря.

Використання полівітамінів, наприклад, при дефіциті магнію буде просто неефективним, тому що вітамінний комплекс буде містити цей мінерал, але в набагато меншій дозі, ніж харчова добавка, призначена переважно для магнію. Однак багато людей без будь-якої причини вирішують почати прийом полівітамінів, що мало пов’язано з поповненням дефіциту окремих нутрієнтів, особливо якщо вітамінний комплекс сумнівної якості.

Так коли ж варто вдатися до вітамінних комплексів?

Полівітаміни з хорошим складом – це в першу чергу відповідний препарат для фізично активних людей для поповнення вітамінів і мінералів, які вимиваються з організму в результаті тренувань. Таким чином, ви можете доповнити багато різних поживних речовин простим способом. Однак це все одно повинні бути полівітаміни з правильним складом.

Крім того, потрібно постійно стежити за собою і своїм тілом. Якщо ви відчуваєте постійну втому, сонливість, загальну слабкість і т. д., найкращим рішенням завжди буде здати аналізи крові та звернутися до лікаря, а не використовувати полівітаміни без знання та без консультації лікаря. Подібні дії можуть маскувати симптоми, які можуть бути ознакою більш серйозних змін в організмі, а їх ігнорування може бути небезпечним для здоров’я.