Що таке ашваганда і для чого вона корисна?

Ашваганда — популярна назва індійського женьшеню, який використовується в індійській медицині протягом тисячоліть. Можна зустріти й інші назви, наприклад, сонна вишня або зимова вишня. Хоча його використовували на Індійському субконтиненті з часів до нашої ери, він лише нещодавно набув популярності в Польщі завдяки корисним властивостям ашвагандхи. Цікаво, що властивості ашвагандхи, здається, адаптовані до потреб сучасних людей. Постійні перегони, зростаючий стрес, купа обов’язків – у всьому цьому повинна допомогти ашваганда. Варто поглянути на його застосування.

Якими властивостями володіє ашваганда?

Withania somnifera класифікується як адаптоген, тобто рослини, які допомагають підтримувати та відновлювати (при необхідності) баланс в організмі. Більше того, адаптоген можна асоціювати з «адаптацією», оскільки рослини цього типу створені, щоб допомогти організму адаптуватися до складних та/або мінливих умов навколишнього середовища.

Варто відзначити, що ашваганда цілком може використовуватися людиною – і в її листі, і в корінні містяться речовини, які позитивно впливають на організм людини. В основному це витаноліди, алкалоїди, флавоноїди, витаферини та сапоніни. Цікаво, що завдяки всім цим хімічним сполукам ашваганда має протизапальні та антибактеріальні властивості. Однак, що найцікавіше – завдяки витаферину його можна використовувати і в протипухлинній терапії.

Численні корисні властивості ашвагандхи роблять її все більш популярною, що також впливає на кількість доступних дієтичних добавок. Однак варто пам’ятати, що не варто ризикувати і довіряти продуктам такого типу, які надходять з неправильних джерел.

Чому варто використовувати мляве привітання?

Ашваганда використовується, серед іншого, в стресових ситуаціях. Він впливає на кортизол, який називають гормоном стресу, і, таким чином, підтримує подолання стресових ситуацій загалом і може зміцнити та полегшити підтримку гомеостазу (внутрішнього балансу організму). Крім того, млявість також більшою чи меншою мірою впливає на імунну та нервову системи, не забуваючи про гормональну систему, впливаючи на рівень кортизолу.

Все це означає, що ашваганда може бути використана при багатьох захворюваннях, таких як діабет, депресія, хвороби кровообігу і навіть рак та інші види захворювань, на розвиток і виникнення яких впливає стрес. Однак варто також згадати про більш «земні» ефекти ашвагандхи. Це чудовий спосіб заспокоїтися, а також від різного роду страхів, фобій, панічних атак, неврозів чи просто втоми.

Однак варто пам’ятати, що вживання ашвагандхи не рекомендується при прийомі деяких ліків. Це означає, що перш ніж прийняти рішення про його прийом, найкраще проконсультуватися з лікарем, який безпосередньо надасть інформацію про те, можливо це чи ні в тій чи іншій ситуації.