L-карнітин – властивості

Людському організму для нормального функціонування необхідно багато різних речовин, які мають різні властивості. L-карнітин є однією з незамінних речовин, яку часто називають вітаміноподібною речовиною, і, що цікаво, він підтримує процес схуднення. Ймовірно, саме його вплив на втрату ваги призвів до його зростаючої популярності останнім часом. Однак варто пам’ятати, що це не єдина властивість L-карнітину. Тому варто придивитися до нього уважніше.

Що таке L-карнітин?

L-карнітин – це органічна хімічна сполука, яка природним чином міститься в організмі людини. Синтезується в печінці, нирках і мозку завдяки метіоніну і лізину. Майже весь L-карнітин, що міститься в організмі людини, міститься в скелетних м’язах і серці.

Варто відзначити, що карнітин як сполука зустрічається в організмі людини у вигляді двох ізомерів: L і D, але тільки перший є т.зв. біологічно активні. Тому про L-карнітин говорять набагато частіше, адже в такому вигляді він повинен бути присутнім у щоденному раціоні.

Які властивості має L-карнітин для організму людини?

L-карнітин виконує ряд важливих функцій в організмі людини, тому варто приділити йому увагу в своєму раціоні. Як і багатьох інших поживних речовин, його дефіцит небезпечний для здоров’я організму, і якщо він виникає, може знадобитися доповнення відповідним препаратом. Тому варто звернути увагу на деякі з найважливіших властивостей цієї сполуки:

  • L-карнітин позитивно впливає на зниження рівня шкідливого холестерину;
  • Позитивно впливає на діяльність багатьох гормонів, зокрема тестостерону;
  • Вважається, що L-карнітин має властивості поглинати вільні радикали;
  • Він здатний постійно поєднувати такі елементи, як залізо або свинець;
  • Він сприяє виробленню енергії в організмі шляхом транспортування довголанцюгових жирних кислот до мітохондрій.

Крім того, L-карнітин посилює спалювання жирних кислот, відіграє важливу роль у процесі термогенезу, може сповільнювати або гальмувати ріст жирової тканини тощо. Він ефективний у боротьбі з ожирінням, і це одна з головних причин його зростаюча популярність. Все більше людей, які хочуть схуднути, вирішують його доповнити після консультації з дієтологом.

Чи варто доповнювати л-карнітин?

L-карнітин є важливою речовиною для організму людини, тому в деяких випадках варто починати його додатковий прийом. Однак завжди краще проконсультуватися з фахівцем щодо такого рішення. Це пов’язано з тим, що непотрібні або невиправдані добавки можуть спричинити небажані побічні ефекти, і, можливо, у конкретній ситуації L-карнітин надходить у відповідній дозі з їжею.

Однак найчастіше рекомендуються додаткові добавки з l-карнітином, серед іншого: вегетаріанці або вегани, або люди, які хочуть втратити зайвий жир. Однак варто пам’ятати, що він також позитивно впливає на серцево-судинну систему і має багато інших корисних властивостей. Однак дуже важливо використовувати безпечну та перевірену дієтичну добавку.