Якими властивостями володіють ізотонічні напої і чому їх варто вживати?

Правильне зволоження – це те, про що має дбати кожен, незалежно від рівня фізичної активності. Однак це особливо важливо серед спортсменів через втрату рідини під час інтенсивних тренувань. Крім того, під час занять спортом, наприклад, через піт, організм втрачає багато цінних речовин, необхідних для його нормального функціонування.

Ось чому так важливо правильно їх доповнювати, а додавання різних типів речовин серед спортсменів настільки широко поширене. Одним із рецептів зволоження та одночасного збалансування багатьох важливих поживних речовин є ізотонічні напої. Хоча вони надзвичайно популярні і зараз їх можна придбати практично в кожному магазині – варто дізнатися про них більше.

Що таке ізотонічні напої (так звані ізотонічні напої)?

Ізотонічні напої – це напої, призначені для забезпечення організму необхідною кількістю води, а також електролітів і навіть вітамінів, які необхідні особливо під час занять спортом. Під час фізичних вправ організм втрачає воду та багато різних речовин, без яких він не може нормально функціонувати. Ізотонічні речовини призначені для швидкого збалансування рівня цих речовин. Які з них можна згадати? До них належать:

  • калій,
  • магній,
  • натрій,
  • Кальцій.

Цікаво, що вони також дозволяють уникнути болісних м’язових судом під час тренувань і т. д. Варто також відзначити, що ізотонічні напої також будуть містити вуглеводи, які також необхідні в контексті фізичних вправ. Усе це означає, що ізотонічні напої варто вживати не тільки під час тренування, але й після її завершення, щоб підтримати регенерацію організму після тренування.

Однак варто купувати відповідні ізотонічні напої, багаті інгредієнтами. Крім того, ви можете придбати їх у різних формах, включаючи порошок, щоб приготувати ізотонічний напій в домашніх умовах.

У яких ситуаціях варто вживати ізотонічні напої?

Ізотонічні напої, як і БАДи, найбільш ефективні в окремих випадках. В першу чергу він присвячений фізично активним людям. Особливо під час високих температур, коли організм ще більше піддається зневодненню і втрачає найцінніші речовини. Це також ефективний спосіб підтримати регенерацію організму після фізичних вправ тощо.

Також варто пам’ятати, що ізотонічні напої можуть позитивно впливати на т.зв побічні ефекти від занять спортом. Завдяки відповідному вживанню ізотонічних напоїв відчуття втоми, або т.зв «болючість» може не виникнути або може бути меншою, ніж за відсутності ізотонічних напоїв. Також варто пам’ятати про ізотонічний напій у спекотні літні дні, коли кожна людина – незалежно від рівня фізичної активності – піддається підвищеній втраті води та цінних мінералів.