Що таке лютеїн і для чого він корисний?

Лютеїн – це переважно жіночий статевий гормон, який також називають прогестероном. Відповідає, серед іншого: для відповідного менструального циклу, а його концентрація в організмі тісно пов’язана з окремими фазами циклу. Тут варто зазначити, що хоча багато людей ототожнюють цю назву з жіночим гормоном, це не єдина хімічна сполука, загальна назва якої — лютеїн. У цій статті ми зосередилися на «іншому» лютеїні.

Лютеїн також називається природним жовтим барвником, який можна знайти в багатьох рослинах. Відноситься до групи ксантофілів, які є спиртовими похідними альфа-каротину. Цікаво, що лютеїн в даному випадку також важливий для функціонування організму, як у жінок, так і у чоловіків. Все це завдяки тому факту, що лютеїн має значний вплив на функціонування очей і може фактично підтримувати правильний зір. Тому варто придивитися до нього уважніше.

Лютеїн – барвник, який позитивно впливає на очі і зір

Лютеїн, який використовується для підтримки нормального зору, є пігментом, який накопичується в сітківці ока. Тут також варто відзначити основну різницю між лютеїном – гормоном і обговорюваним лютеїном – пігментом, яка виникає в доступності. Перший доступний лише за рецептом, виписаним лікарем, тоді як пігмент лютеїн доступний у багатьох дієтичних добавках без рецепта. Це також полегшить розпізнавання окремих препаратів, якщо відповідна інформація не була надана раніше, наприклад, в аптеці чи інтернет-магазині.

Лютеїн, як засіб підтримки очей, не виробляється в організмі людини і повинен надходити з їжею або дієтичними добавками. Цікаво, що він є сильним антиоксидантом і тому використовується організмом для боротьби з вільними радикалами та значно підтримує імунну систему. Останнім часом його популярність зростає, і з’являється все більше препаратів цього типу.

У яких ситуаціях варто додатково приймати лютеїн?

Лютеїн в організмі людини знаходиться в центральній частині сітківки, точніше в макулі. Цікаво, що він відповідає за гостроту зору, одночасно поглинаючи надмірну кількість UVA та UVB випромінювання, яке було б шкідливим для очей. Однак, коли рівень лютеїну падає занадто низько, це може спричинити дегенерацію жовтої плями або катаракту, які просто стають більш імовірними в багатьох ситуаціях. Хоча згадані захворювання очей найчастіше діагностуються у людей похилого віку, це не означає, що вони не зустрічаються у молодих людей.

Знижена концентрація лютеїну в очах може виникнути, серед іншого: через надто часте та тривале перебування у широкому розумінні світла, від сонячного світла до штучного освітлення, наприклад, випромінюваного всюдисущими екранами. Однак варто пам’ятати, що неправильне харчування, зловживання стимуляторами, такими як алкоголь і сигарети, або такі захворювання, як діабет і ожиріння, також підвищують ризик розвитку згаданих раніше захворювань. Це лише підкреслює, наскільки важливим для нашого організму є правильно збалансоване харчування, фізична активність і просто здоровий спосіб життя. Однак з різних причин цього часто важко досягти.