Які властивості та дію має спіруліна?

Спіруліна – це одна з водоростей, яка росте в теплих озерах Південної Америки, Центральної Америки та Африки. Зелено-блакитний відтінок робить його зовнішній вигляд унікальним, але в переважній більшості випадків ми можемо зустріти його мелену/порошкову форму. Більше того, зараз він широко використовується і визнаний одним із т. зв суперпродукти. Однак це не єдине його застосування на поточному ринку.

Також часто можна зустріти спіруліну в косметиці або в складі численних БАДів. Чому він такий популярний? Відповідь на це питання слід шукати насамперед у його оздоровчих властивостях, які стають все більш популярними в усьому світі. Зростання популярності також може бути наслідком віднесення спіруліни до суперпродуктів, тобто продуктів з повноцінними інгредієнтами. Тому варто уважніше придивитися до властивостей спіруліни, яких бажає так багато людей.

Властивості спіруліни

Спіруліна викликала широкий інтерес серед вчених у всьому світі, завдяки чому проводились і будуть проводитися дослідження щодо її впливу на численні системи організму, включаючи імунну, кровоносну та дихальну системи. Більш того, це також впливає на т.зв детоксикація організму та підвищення його енергії. Варто також відзначити, що астронавти, які перебувають на космічних станціях, отримують спіруліну в якості щоденного харчування, що лише підтверджує її користь для здоров’я.

Цікаво, що спіруліна вважається одним з найцінніших продуктів на Землі і може бути відповіддю на глобальну проблему голоду. Все це показує, наскільки цінна спіруліна і чому її популярність постійно зростає. Слід зазначити, що його справедливо пропагують у все більшій кількості місць по всьому світу.

Вплив спіруліни на організм людини

Щоб отримати повне уявлення про цінність спіруліни, варто також поглянути на її вплив на організм, яке також вражає. Цікаво, що спіруліна дійсно може збільшити вироблення організмом антитіл, які, як відомо, необхідні для імунної системи. Завдяки цьому він може ефективно запобігати численним інфекціям, хворобам і навіть раку. Але це ще не кінець.

  • Підвищує прохідність артерій – доведено, що спіруліна може усунути негативний вплив поганого холестерину на організм, а значить, знизити ризик атеросклерозу та інсультів.
  • Він покращує роботу серцево-судинної системи – це також пов’язано з попереднім згаданим ефектом. Спіруліна може мати захисну дію проти багатьох захворювань цієї системи, а також може знизити ризик діабету. Однак додаткові дослідження в цій галузі все ще необхідні.
  • Виводить важкі метали – спіруліна, як одна з водоростей, є цінною підтримкою організму при отруєнні важкими металами.

Однак це не єдиний вплив спіруліни на організм. Як ви могли здогадатися, знижуючи рівень холестерину, водорості також можуть допомогти організму спалювати жирову тканину. Все через його благотворний вплив на обмін речовин. Цікаво, що клітковина міститься, серед іншого, в спіруліни, виробляє особливе покриття на стінках кишечника, тому його також використовують при захворюваннях цієї області тіла.