Yerba mate як приклад суперпродуктів?

Йерба мате вже давно стає все більш популярною, і треба визнати, що це здоровий тренд, який варто підтримувати та брати участь у ньому. Все завдяки властивостям йерба мате, а також тому, що він вважається одним із суперфудів, тому є продуктом із повноцінним складом. Варто відзначити, що йерба мате також має стимулюючу дію, що робить його більш здоровою заміною кави для багатьох людей. Але що насправді ховається за загадковим звучанням “йерба мате”?

Йерба мате насправді є падубом (Ilex paraguariensis). Цікаво, що це дерево, яке росте переважно в субтропічному кліматі Південної Америки. Для йерба мате використовують висушені та перемелені листя та палички. Крім того, падуб використовувався таким чином протягом дуже тривалого часу і став частиною традиції корінного народу гуарані в Південній Америці. Однак саме цілющі властивості цього настою сприяли його поширенню в інших частинах світу, тому варто придивитися до нього ближче.

Цілющі властивості йерба мате

Інтерес до йерба мате стає все більшим, і це пов’язано в першу чергу з оздоровчими властивостями цього настою. Однак ми не можемо забувати, що багато людей ставляться до йерба мате як до заміни кави, тому що він просто стимулює організм. Однак варто уважніше придивитися до того, що він може запропонувати з точки зору здоров’я, і це найкраще пояснить, що можна знайти в складі падуба.

Йдеться в першу чергу про вітамін С, В1 і В2, але є й інші дуже важливі сполуки, такі як флавоноїди (кверцетин, рутин, кемпферол), фенолкарбонові кислоти (хлорогенова, кавова) і ксантини (кофеїн, теобромін). Саме завдяки наявності кофеїну йерба мате здатний стимулювати організм, і в той же час він також містить багато інших сполук і вітамінів, яких не вистачає в традиційній каві.

Чим корисний йерба мате для організму?

Варто також поглянути на те, яку користь йерба мате може принести організму, що лише підкреслює його статус суперпродукту та скільки корисних властивостей він має. Перш за все, все частіше говорять про те, що йерба мате рекомендований до вживання людям, які страждають на цукровий діабет 2 типу, який нібито впливає на зниження рівня глюкози в крові. Однак це ще не все, тому що йерба мате дійсно може підтримувати печінку, зменшуючи кількість пошкоджень, що виникають у ній.

Цікаво, що йерба мате може знизити ризик серцево-судинних захворювань. Все завдяки тому, що йерба може ефективно покращувати співвідношення т.зв поганого холестерину відносно хорошого холестерину, а це має велике значення для загального стану всієї системи. Крім того, все частіше говорять про те, що йерба мате позитивно впливає на організм під час дієти для схуднення і навіть має властивості в цьому плані. Це означає, що назва йерба мате суперпродуктом має сенс, і, більш того, варто розглянути можливість включити його у свій раціон.

Варто пам’ятати, що йерба мате не може бути ефективним способом усунення дефіциту поживних речовин, які в ньому містяться. Набагато кращим рішенням буде придбати цінні БАДи, орієнтуючись, наприклад, на один вітамін, що дозволяє швидко відновити баланс в організмі.