Чи безпечні добавки мелатоніну при проблемах зі сном – що варто знати?

Проблеми зі сном – це проблема, з якою стикаються багато людей. Вважається, що близько 30% населення страждає від проблем із засинанням, легким сном або проблемами з пробудженням вночі. Одним із найпоширеніших рішень цієї проблеми є використання добавок мелатоніну. Але чи безпечно це? У цій статті ми обговоримо найважливіші питання, пов’язані з добавками мелатоніну для вирішення проблем зі сном.

Що таке мелатонін?

Мелатонін – це гормон, який виділяється епіфізом (переважно вночі), який регулює циркадний ритм організму. Він необхідний для нормального функціонування організму, а його дефіцит може призвести до проблем зі сном, втоми або навіть депресії. Мелатонін доступний у формі дієтичних добавок, призначених для регулювання сну та пробудження.

Як діє мелатонін?

Мелатонін діє, впливаючи на циркадний ритм організму. Наше тіло виробляє його природним шляхом у відповідь на зміну освітленості — коли темно, вироблення мелатоніну збільшується, а коли світло — зменшується. Добавки мелатоніну містять синтетичну форму гормону, яка працює подібно до тієї, що виробляється організмом. Вони діють на рецептори мелатоніну в головному мозку, допомагаючи організму заснути і підтримувати сон.

Чи безпечно приймати мелатонін?

Добавки мелатоніну зазвичай вважаються безпечними, якщо вони використовуються відповідно до рекомендацій виробника. Однак, як і з будь-якою добавкою, є певні ризики, пов’язані з її використанням.

Найбільш поширеними побічними ефектами вживання мелатоніну є головні болі, нудота, діарея, сонливість і втома. У більш рідкісних випадках можуть виникати запаморочення, нервозність, дратівливість і порушення сну.

Не рекомендується вживання мелатоніну вагітним жінкам і жінкам, які годують груддю, дітям і людям з аутоімунними захворюваннями, епілепсією або психічними захворюваннями. Людям з діабетом слід обережно використовувати мелатонін, оскільки він може вплинути на рівень цукру в крові.

Скільки мелатоніну слід використовувати?

Дозування мелатоніну залежить від індивідуальних потреб організму та проблем зі сном, з якими ми боремося. Зазвичай рекомендується використовувати низьку дозу мелатоніну (від 0,5 до 5 мг) приблизно за 30-60 хвилин до сну. Дозування завжди має відповідати рекомендаціям виробника, і рекомендовану дозу не можна перевищувати.

Не рекомендується використовувати мелатонін протягом тривалого часу, оскільки це може призвести до зниження природного вироблення гормону в організмі. При регулярному вживанні мелатоніну рекомендується робити перерви в прийомі, щоб дати організму можливість самостійно регулювати вироблення гормону.

Резюме

Добавки мелатоніну є одним із найпопулярніших способів боротьби зі сном. Це безпечна дієтична добавка, якщо її використовувати відповідно до рекомендацій виробника. Мелатонін діє на рецептори мелатоніну в мозку, допомагаючи організму засинати і залишатися в сні. Добавки мелатоніну не слід використовувати протягом тривалого періоду часу і завжди слід застосовувати відповідно до рекомендацій виробника.