Які вправи допомагають від болю в спині? Коли їх робити?

Багато з нас хоч раз у житті відчували біль у спині. Незалежно від причини, біль у спині може суттєво вплинути на якість вашого життя та здатність виконувати повсякденну діяльність. На щастя, є багато ефективних вправ, які можуть допомогти полегшити біль у спині та покращити м’язову силу та гнучкість. У цій статті ми представимо п’ять ефективних вправ від болю в спині, розповімо, коли їх робити, і поділимося цінною інформацією на цю тему.

Витягування хребта

Розтяжка хребта – відмінний спосіб зняти напругу і біль у спині. Ви можете зробити це, лежачи на спині і обережно підтягуючи коліна до грудей. Затримайтеся в цьому положенні на 20-30 секунд, а потім повільно опустіть ноги на підлогу. Повторюйте цю вправу кілька разів на день, особливо після тривалого сидіння або інтенсивної фізичної активності. Додатково можна розтягуватися за допомогою бічних нахилів. Встаньте прямо, потім підніміть одну руку в повітря і обережно нахиліться в протилежному напрямку, відчуваючи розтягнення збоку спини. Затримайтеся в цьому положенні на кілька секунд і повторіть з іншого боку.

Зміцнення м’язів живота

Сильні м’язи живота мають вирішальне значення для правильної підтримки хребта. Виконання таких вправ, як планки, підняття ніг лежачи на спині та повороти тулуба, може допомогти зміцнити м’язи живота та зменшити біль у спині. Важливо виконувати ці вправи регулярно, бажано не менше трьох разів на тиждень. Планка – відмінна вправа для м’язів преса і спини. Починаючи з лежачи на підлозі на животі, підніміть тіло, використовуючи передпліччя та пальці ніг. Затримайтеся в такому положенні якомога довше, утримуючи м’язи живота і спини в напрузі.

Якщо ви хочете швидко зміцнити м’язи преса і всі інші м’язи, варто подумати про прикорм. Залежно від вашої дієти та потреб вашого організму це будуть різні препарати. Деякі з тих, які можуть виявитися корисними в цьому випадку, включають: BCAA – амінокислоти з розгалуженим ланцюгом.

Вправи для зміцнення спини

Не тільки м’язи живота важливі для здоров’я спини. Також важливо зміцнювати м’язи спини. Для цього можна виконати простий комплекс вправ, наприклад, підйоми тулуба лежачи на животі або підйоми ніг лежачи на животі. Не забувайте виконувати ці вправи в помірних кількостях і завжди дотримуватися правильної техніки.

Підйоми тулуба лежачи на животі передбачають підйом верхньої частини тіла, зберігаючи напругу м’язів спини. Ця вправа зміцнює м’язи спини, що сприяє збереженню правильної постави та зменшенню болю в спині.

Загальні фізичні навантаження

Окрім спеціальних вправ для спини, загальна фізична активність також може допомогти зменшити біль у спині. Регулярні прогулянки, плавання, їзда на велосипеді або танці можуть поліпшити загальний стан м’язів, що позитивно позначиться на хребті. Не забувайте вибирати такі заняття, які вам приємні і не викликають надмірного навантаження на спину.
Не забувайте про безпеку під час тренувань.

Якщо ви відчуваєте сильний біль у спині або маєте будь-які проблеми зі здоров’ям, проконсультуйтеся з лікарем або фізіотерапевтом перед початком нової програми вправ. Це допоможе не тільки в підборі відповідного комплексу вправ або занять, але і в доповненні.

Резюме

Таким чином, фізичні вправи можуть бути ефективним способом полегшити біль у спині та покращити загальне здоров’я хребта. Регулярні розтяжки, зміцнення м’язів живота і спини, йога, пілатес і загальна фізична активність є цінними інструментами в боротьбі з болем у спині. Пам’ятайте про регулярність, правильну техніку та безпеку, щоб довгий час мати здорову спину. Подбайте про свою спину, і вона відповість вам здоров’ям і фізичною формою.